Enerji tasarruflu pencereler

Enerji tasarrufu artık çocuk oyuncağı

Yükselen enerji fiyatlarına karşı bir şey yapamazsınız ama kendi kişisel enerji tüketiminizi kontrol edebilirsiniz. Yalıtımı yetersiz pencereler nedeniyle kayda değer oranda enerji kaybı yaşarsınız. Ziyan olan bu enerjinin ücretini ödemeye de devam edersiniz.

Pencere sistemlerimiz sayesinde enerji tüketiminizin kontrolü artık sizin elinizde. Yüksek izolasyon değerleri düşük enerji tüketimine olanak veriyor – eski pencerelere kıyasla bu oran %76 seviyelerine kadar çıkıyor*. Cebinize kesinlikle olumlu yansır! Enerji tasarruflu yeni REHAU pencereleri tercih ederek erkenden doğru karar verin. Böylece kendi enerji tüketiminizi kayda değer oranda azaltın ve nakit para tasarrufu sağlayın.

Ne kadar enerji tasarrufu yapabilirsiniz?

Enerji tasarrufu hesaplama aracımız ile bunu hemen öğrenebilirsiniz.

Bir pencerenin iyi yalıtılmış olduğunu nasıl anlarsınız?

Enerji verimliliği sağlayan pencereler söz konusu olduğunda akla hemen pencerelerin U değeri gelir. U değeri, ısı geçirgenlik katsayısıdır. Bir penceredeki ısı yalıtımının değerlendirilmesi için kullanılır ve 1 m² alandan bir saat içerisinde akan enerji miktarını verir. Bu değer ne kadar düşükse ısı yalıtımı da o kadar yüksektir. U değeri ortalama 5,8 W/m²K olan tek kat camlı geleneksel pencerelere kıyasla, bizim pencerelerimiz 0,85 W/m²K seviyesindeki en yüksek değerlere sahiptir.

Pencerelerimizin uzmanlar tarafından usulüne uygun şekilde monte edilmesi son derece önemlidir. Ancak pencerelerinizde eksiksiz bir yalıtım mevcut olduğunda nem hasarlarının ve küflerin oluşması önlenebilir. Size özel tasarruf olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bize danışın: